Зустріч з історією. Молоді Поляки зі Львова в Кракові

23 жовтня на запрошення організації Одра-Немен відділ Малополскі, група молоді з організації «Союз Поляків»Білий Орел» взяла участь в проекті «Зустріч з історією – молоді Поляки на Вавелі». Семінар був реалізований Світовим Союзом Солдат Армії Крайової відділ Малополскі, а реалізовананий за сприянням Міністерства Закордонних Справ організацією Одра-Немен.

Для нас це був дуже насичений і цікавий проект, на якому ми мали змогу не тільки відвідати Краків, але і детально ознайомитися з історією Польщі. В програмі проекту був семінар «Зустріч з історією», який відбувся в одному з приміщень Академії Ігнатюм в Кракові.

Підчас семінару ми могли  познайомитися з ветеранами Війська Польського, а саме з :

–         плк. Тадеуш Беньковіч (брав участь в збройних акціях, а саме з здобуванні Ойшишек, залізничної станції Веренів, руйнуванні прикордонної дільниціНімеччини і Остланду в Крашках, де смертельно ранив командира Ortskommandentur. За участь у врятуванні увязнених з вязниці в Ліді був відзначений Ордером Віртутті Мілітарі);

–         кпт. Станісловом Шуро (учасник вереснової кампанії 1939р., солдат АК, відзначений у 2008 році Офіцерським Хрестом Ордеру Відродження Польщі )

–         пор. Вацлав Шацонь (солдат АК, НОВ, ВІН в відділах Героніма Декутовського «Запори» а також Здіслава Броньського «Ускока», друг останнього воюючого Солдата Юзефа Франчака «Лялька», вязень сталінського періоду. Дворазово відзначений Хрестом Боротьби, Срібним Хрестом Заслуги з Мечами і Хрестом Відродження Польщі).

Зустріч з ветеранами Армії Крайової була для нас чудової лекцією з історії Польщі періоду ІІ світової війни і повоєнних часів, на якій ми змогли безпосиредньо від свідків дізнатися про їх долю.

На зустрічі були також присутні представники Союзу Сибіряків відділ в Кракові, Товариства Народна Скавіна, Товариства Молодь Вшехпольска Краків, Академії Ігнатіум в Кракові а також  Товариства Одра-Немен відділ Молополскі.

Після семінату кожна організація коротко себе представила, розповідаючи про свою діяльність і плани на майбутнє.

Нажаль три дні цього проекту дуже швидко промайнули і ми сповнені нових знань і вражень повернулися до Львова.