Відкриття військового цвинтаря в Мостиськах

4 листопада 2015 року представники ГО «Білий Орел»  разом  з представниками інших польських організацій прибули до Мостиськ, щоб взяти участь в урочистому похованні останків ста десяти солдат Війська Польського, які загинули під час героїчної боротьби за Львів в вересні 1939 року. Перепоховання  відбулося на римокатолицькому цвинтарі, де в майбутньому буде створено найбільше  на Україні військове кладовище вересня 1939р. 

Це солдати, які в 1939 році стояли в обороні Львова в рамах групи ген. Казимира Соснковського. Вони загинули на лінії від Перемишля до Львова. Роботи з пошуку тіл тривали понад два роки і в них було задіяно багато 

Волонтерів зі Львова, Варшави, Кракова і Вроцлава. Дані пошуки на західній Україні відбувалися в рамах проекту «Хранителі Національної Пам’яті» ,що реалізовувався Фундацією Вільність і Демократія (Fundacjа Wolność iDemokracja) у співпраці з Генеральним Консульством РП у Львові та Радою Охорони Пямяті Боротьби та Мук. 

На сьогоднішній день було ексгумовано понад сто тіл, на жаль не всі мали медальйони. Вдалось ідентифікувати тільки 3 особи, а саме Бернард Корабьовскі, Юзеф Гвозьджяньскі і Тадеуш Змелонек. Кожного солдата було поховано в окремій труні, над якими були встановлені березові хрести. 

Урочистість  розпочалась в діецезяльному костелі, де службу Божу відправив митрополит львівський архієпископ Мєчислав Мокшицкі. Крім представників польських організацій, що прибули зі Львова були присутні також члени родин двох ідентифікованих солдат, віце міністр національної оборони Польщі Мачєй Янковскі, українські та польські паламентаристи, представники львівської та районної влади. На урочистість також прибули солдати з репрезентаційного Війська Польського та реконструктори з Перемишля, Жешова, Санока і Джєрженьова, які були в польських мундирах 1939р.